A The Reading Mercury az az újság, amely azt állíthatja, hogy 1745-ben először számolt be női krikettmérkőzésről. Természetesen, feltehetően nem ez volt az első női krikettmérkőzés.
A nők bizonyára mindenféle meccset játszottak már jóval azelőtt, hogy az újságok jónak látták volna közölni ezt a tényt. Főként azért valószínű mindez, mert a tudósításból is nyilvánvaló, hogy ezek a nők már jók voltak a krikettben, így évek óta magas színvonalon játszhatták:
"A legnagyobb krikettmérkőzést Anglia ezen részén a múlt hónap 26-án, pénteken játszották a Guildford melletti Gosden Commonban, tizenegy bramleyi és tizenegy hambledoni szobalány között, akik mindegyike fehérbe öltözött. A bramleyi szobalányok fején kék, a hambledoni szobalányoknak pedig vörös szalagok voltak. A Bramley lányok 119, a Hambledon lányok 127 pontot kaptak. Mindkét nemből volt a legtöbb, amit valaha is láttak ilyen alkalommal. A lányok úgy tekéztek, ütöttek, futottak és elkaptak, ahogy a legtöbb férfi képes volt ebben a játékban.”
Hambledon természetesen a tizennyolcadik század talán legnagyobb krikett klubja volt, s itt volt a kor egyik leghíresebb krikettpálya is. Ez a női mérkőzés nyilvánvalóan jól megszervezett és jól meghirdetett volt, ha a tömeg nagyobb volt, mint amennyire Guildford környéke bármelyik krikettben emlékezhetett.
Az idő múlásával a női krikett drasztikusan megváltozott attól függően, hogy kik és miért játszották. Az a csapat, amelyik korábban nyert, valamikor tizenegy pár csipkekesztyűt vagy hordó sört kapott. A mérkőzések látogatottsága a résztvevő falvaktól függött, és a fogadás is elterjedt volt.
A krikett nem olimpiai sportág, illetve már nem, hiszen 1900-ban már egyszer szerepelt, illetve még nem, hiszen várhatóan 2028-ban ismét szerepelni fog.